• -550,00 Kč

Direct Alpine kalhoty MIDI 3.0 black

Velmi lehké nepromokavé záložní kalhoty s výbornou sbalitelností. Kvalitní funkční 3vrstvý laminát, přesto lehký, s vynikající životností a odolností. 

5 490,00 Kč
4 940,00 Kč Sleva 550,00 Kč
Velikost
Počet

POPIS:

Velmi lehké nepromokavé záložní kalhoty s výbornou sbalitelností. Kvalitní funkční 3vrstvý laminát s vynikající životností a odolností, přesto velmi lehký. Díky vyšší strečovosti velice pohodlný model kalhot pro širší možnosti celoročního využití. Ideální záložní nepromokavé kalhoty pro vysokohorskou turistiku, horolezectví, skialpinismus a veškeré outdoorové aktivity. bez nutnosti rozepnutí zipu, doplněný zajišťovacím háčkem pro připnutí spodní části ke šněrování.

Hmotnost 470 g (L)
Materiál Hardshell 3-layer laminated DERMIZAX 1-layer - outer: high strenght functional fabric (100% PAD), DWR (PFOA free, ECO Friendly) 2-layer - membrane: DERMIZAX - 20.000 mm H2O / 8.000 g/m2/24 hr. (100% PUR) 3-layer - inner: 100% PAD Reinforcements: Kevlar 87 % PAD + 13 % aramid PAD 100% sealed seams
Střih Regular Fit
  • Jedna zipová kapsa, sloužící zároveň jako praktický transportní vak pří sbalení kalhot.
  • Boční vodoodpudivé zipy, asymetricky posunuté do zadních dílů (eliminace poškození), umožňující odvětrání a především navlečení kalhot přes boty (včetně lyžařských).
  • Spodní okraj nohavic s regulací obvodu, dostatečně široký i přes lyžáky bez nutnosti rozepnutí zipu, doplněný zajišťovacím háčkem pro připnutí spodní části ke šněrování.
  • Vnitřní strana kotníků zesílená oděruvzdornou tkaninou.
  • Kompresně lze sbalit do vnitřní kapsy (minimální objem a váha).
  • Testováno horským vůdcem (UIAGM) Zdeňkem Hákem v cestě SATISFACTION - GASHERBRUM I. Háček říká: „Kámo tyhle kalhoty mě na Gaši fakt mile překvapily! Musel jsem hrát víc na váhu a šetřit gramy. Takže volba zněla: MIDI. Dal jsem jim fakt záhul, ale vydržely to!!! Upřímně, byl jsem hodně překvapenej, co vydržely a jak dobře jsou střižený (ostatně jako všechny vaše kalhoty). No, nějakou tu dírku od maček schytaly, to zase jo, dával jsem jim zabrat, ale to mi zase za pár kaček opravíte jako vždycky, že jo. MIDI byly největší pozitivní překvapení zájezdu, co se týče výbavy. Za tyhle kalhoty velký poděkování.“
  • Kolekce ZIMA 2018/19
  • Vyrobeno v Evropě
  • Ekologicky zodpovědná výroba - NATURE FRIENDLY 

SLOVO DESIGNÉRA

Už když jsem si před léty vzoroval první lehkou technickou bundu GUIDE, věděl jsem, že k ní budu potřebovat podobně lehké převlečné kalhoty. Takovou nezbytnou součást vybavení, kterou můžeš mít stále sbalenou v batohu, s kterým vyrážíš do hor. Kalhoty, o kterých nevíš, dokud tě na horách nepotká opravdu špatné počasí a ty najednou nutně potřebuješ co nejlepší ochranu. A tak vznikl model MIDI.

U jejich tvorby jsem se zaměřil hlavně na ty nejdůležitější věci – aby přes svoji zdánlivou jednoduchost byly pěkně anatomicky střižené a dobře seděly. Přidal jsem jednu kapsu, do které kalhoty snadno sbalíš, prostě do miniaturního balíčku. Dlouhé zipy ti dovolí na sebe kalhoty obléct během okamžiku bez nutnosti sundávat pohory, lyže, nebo mačky. Tyhle dlouhé zipy můžeš také parádně  použít  jako větrací otvory při vyšší fyzické zátěži, když šlapeš naplno do kopce. Základní lehký materiál kalhot je  na vnitřní straně nohavic a celém jejich spodním lemu „okovány“ velmi pevným a odolným kevlarem, který zajistí dostatečnou ochranu jejich nejexponovanějších částí.

S výsledkem jsem nadmíru spokojen. Doporučuji je všem, kteří potřebují nepromokavé horské kalhoty, ale rádi chodí na lehko. MIDI je nezklamou – lehké, funkční záložní kalhoty. A těm, kteří shánějí spíše silnější a robustnější kalhoty do opravdu nejnáročnějších podmínek, nabídnu kalhoty DEVIL ALPINE .

Radek Nováček

55328
1 ks
2018-12-12

Specifické reference

ean13
8591787145753

Komentáře

Zatím žádné komentáře k produktu. Komentář můžete vložit po přihlášení.

Napište recenzi

Direct Alpine kalhoty MIDI 3.0 black

Velmi lehké nepromokavé záložní kalhoty s výbornou sbalitelností. Kvalitní funkční 3vrstvý laminát, přesto lehký, s vynikající životností a odolností. 

Napište recenzi

16 dalších produktů ve stejné kategorii: