• -715,00 Kč

RAB NEUTRINO PRO 400 Regular Levý

Špičkový péřový spacák vhodný pro všechny horské aktivity, kde je důležité udržet se v teple a v suchu při zachování nízké hmotnosti.

9 895,00 Kč
9 180,00 Kč Sleva 715,00 Kč
Počet
Skladem u dodavatele

Proč spacák od Rabu ?

Je to téměř 40 let co Rab Carrington v malém domě v Sheffieldu začal ručně šít první spací pytel, který ponese jeho jméno. První návrhy vycházely z jeho horských zkušeností. Základem bylo vytvářet kvalitní, lehké a teplé spací pytle, které budou v horách dobře sloužit. Právě takové věci Rab dělá – lehké a spolehlivé. Přemýšlí nad detaily, přichází s novými materiály. Jako když v 90. letech poprvé použil tkaninu Pertex, z níž dodnes vznikají ty nejodolnější péřové výrobky nebo nepromokavé oblečení, které sbalíte do malého balíčku. Bavíme se tady zkrátka o vybavení, které raději opravíte než vyhodíte.

Rab dlouhodobě patří k absolutní světové špičce co se péřových výrobků týká. Jejich spací pytle jsou plněny v továrně v Derbyshire ve Velké Británii. To zajišťuje absolutní kontrolu nad tím, že spací pytle nebyly nikdy nevhodně skladovány nebo stlačeny.

Rab Neutrino Pro 400

Výrobce si s novými modely pro rok 2019 dal skutečně hodně záležet. Vylepšil tkaninu i design pro vytvoření teplejších, ale lehčích spacích pytlů. Krom toho přišel s inovativním designem komor, který umožňuje efektivnější využití vlastností peří.

Neutrino Pro má svrchní materiál Pertex Quantum Pro, ten má lepší voděodolnost než Pertex Quantum, ale o trochu nižší prodyšnost. Spací pytel bude tedy vhodný především pro horolezce a obecně do vlhčích podmínek. Díky své nízké hmotnosti ale bude velmi vhodný i pro jakékoliv aktivity v horách a v přírodě vůbec.

Spacák je naplněn 400 gramy špičkového, husího peří s plnivostí 800 cuin. Peří má hydrofobní úpravu od Nikwaxu. Díky tomu lépe snáší vlhkost, rychleji schne a nabírá zpět plný loft. Veškeré peří používané Rabem samozřejmě splňuje certifikaci původu peří R.D.S.

Rab především myslel na design a technické detaily spacáku. I přes svoji nízkou hmotnost je spacák velmi prostorný. Rabu se především povedla technicky promyšlená kapuce a perfektní, tvarovaný vnitřní límec. Vše se dá samozřejmě pohodlně stáhnout. Nechybí vnitřní kapsička na zip pro úschovu čelovky, telefonu apod.

Skvělý je především “foot box”, který je ve tvaru jakési ploutve, díky tomu máte mnoho prostoru pro nohy. Lichoběžníková konstrukce komor eliminuje vznik studených míst. 

Dvoucestný YKK zip v 3/4 délce je dostatečný a nebude určitě dělat zásadní problémy. 

Komfortní teplota je u Rabu měřena nově podle normy EN1357:2016. Samozřejmě všichni jsme ale odlišní a proto je třeba zde uváděné teploty brát spíše jako průvodce pro vhodný výběr spacího pytle. Norma vychází z parametrů standardního muže – 25 let, 173 cm, 73 kg a standardní ženy – 25 let, 160 cm a 60 kg a uváděné teploty jsou průřezem sérií měření z horní hranice teploty, kdy je člověk schopen spát celou noc bez probuzení až po extrémní teplotu, která určuje minimální teplotu při které může člověk přežít.

Rab uvádí komfortní teplotu (ideální teplota z které byste měli vycházet při výběru spacáku), limitní teplotu (teplota při které může standardní muž zůstat v klidu 8 hodin aniž by se probudil), extrémní limit (měla by se brát jako návod, jak by spacák fungoval v nouzové situaci. Nikoliv jako doporučený případ použití. Vztahuje se na teplotu při které standardní žena může zůstat 6 hodin bez rizika úmrtí na podchlazení). Krom toho Rab uvádí tzv. “Rab limit”, ten vychází z vlastních zkušeností a zkušeností sportovců a je brán jako rozumná hranice použitelnosti spacího pytle.

Rab Neutrino Pro 400 :

 • hmotnost 830 gramů (vel. Regular), 882 gramů (vel. Long), (bez skladovacího pytle a kompresního obalu)
 • náplň 400 g hydrofobního (vyvíjeno s Nikwaxem), husího peří s plnivostí 800 cuin, u vel. Long 435 gramů peří
 • délka Regular vhodná pro postavy do 185 cm, délka Long pro postavy do 200 cm
 • vnější materiál Pertex Quantum Pro (40g/m², 20D/20D) se skvělou voděodolností
 • vnitřní materiál Ripstop Nylon (30g/m², 15D/15D)
 • Komfortní teplota -1°C, limitní teplota -7°C, Rab limit -8°C, extrémní limit -25°C (teploty dle EN13537:2016)
 • 3/4 YKK obousměrný zip
 • šířka v ramenou 70 cm, šířka v pase 52 cm, šířka v nohou 41 cm (vel. Regular), 72, 54, 42 cm (vel. Long)
 • inovativní konstrukce komor
 • ergonomická, stahovací kapuce a vnitřní límec
 • lichoběžníková konstrukce komor eliminující vznik studených míst
 • vnitřní kapsa na zip
 • dodáváno s nepromokavým, kompresním obalem (rozměry 27 x 18 cm) a skladovacím pytlem
 • vyrobeno v U.K.
QSM-62-CE-RZ
1 ks

Specifické reference

16 dalších produktů ve stejné kategorii: